Binance – Opinie i Opis Najpopularniejszej Giełdy na Świecie

Opis i opinie o Binance

Binance to jedna z czołowych i najbardziej rozpoznawalnych giełd kryptowalutowych na świecie. To również lider pod względem wolumenu transakcji.

Dzięki rejestracji na Malcie i limicie wypłat do 2 BTC bez weryfikacji pozwala ona na zachowanie dużego stopnia anonimowości. W tym wpisie sprawdzisz jakie jeszcze zalety posiada giedła Binance oraz jakie opinie są na jej temat. Zapraszam

Binance – co warto o niej wiedzieć?

Swoją intensywną karierę Binance rozpoczęło w 2017 roku, gdy Changpeng Zhao zdecydował się na rozpoczęcie kolejnego w swoim życiu krypto walutowego projektu. Jej nazwa to zlepek Binary i Finance. Jednak nie dlatego giełda ta zasługuje na zainteresowanie. 

Do największych zalet tej giełdy jest brak konieczności przedstawiania dokumentów tożsamości podczas rejestracji. Dzięki temu przy transakcjach do 2 BTC dziennie możemy zachować (względną) anonimowość.

Jeśli potrzebujemy dokonywać większych transakcji, to niestety będziemy musieli przedstawić stosowne dokumenty, ale w zamian za to limit transakcji podniesie się do 100 BTC dziennie. 

Inną, niewątpliwą zaletą Binance jest jej ogromna popularność. Dlaczego jest to zaleta? Otóż dzięki ogromnej liczbie osób gotowych do transakcji (po obu stronach), znalezienie osoby chętnej do zakupu czy sprzedaży kryptowaluty jest proste i nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Dotyczy to nawet mniej popularnych alt-coinów, które na innych giełdach przysparzają niemałych problemów. Na uwagę zasługuje także szybkość transakcji, zapewniana przez super-wydajny algorytm, mogący przetworzyć nawet 1,4 miliona operacji na sekundę. 

Szeroki wybór walut, i to również tych spoza ścisłej czołówki to kolejny atut tej giełdy. Nikt nie powiedział przecież, że inwestowanie w krypto powinno się ograniczać do kilku najpopularniejszych walut.

Giełda posiada nawet własną walutę – Binance Coin (BNB), której posiadacze mogą liczyć na nawet 50{035bb0f3dbe405abd98417bf1988ec05af40c8d23cf6e8c17dcb0d059d85ce50} rabaty przy wykonywaniu transakcji. 

Binance – opłaty i bezpieczeństwo

Podstawowa prowizja za transakcje na Binance wynosi 0,1{035bb0f3dbe405abd98417bf1988ec05af40c8d23cf6e8c17dcb0d059d85ce50}. Jak jednak już wspomniano, przy wykorzystaniu BNB do rozliczania prowizji, w pierwszym roku możemy liczyć na 50{035bb0f3dbe405abd98417bf1988ec05af40c8d23cf6e8c17dcb0d059d85ce50} rabat, który z każdym kolejnym rokiem spada o połowę, tak, by w piątym roku płacić pełną opłatę. Jak zatem można zauważyć polityka prowizowa, jest dość prosta i zrozumiała.

Tym, co bardzo pozytywnie wyróżnia Binance na tle konkurencji, jest giełdowy fundusz gwarancyjny o nazwie SAFU (Secure Asset Fund for Users), który jest przygotowany do pokrywania strat wynikających na skutek nieprawidłowego działania giełdy.

Z tego funduszu wypłacane są również nagrody w konkursach, nazywanych hacknaton, w których hakerzy pomagają w odnajdowaniu luk w zabezpieczeniach. 

W skład portfolio grupy Binance wchodzi od niedawna Trust Wallet, czyli software’owy portfel na telefony komórkowe, mogący obsługiwać Etherum, Etherum Classic i Callisto, a którego dalszą rozbudowę już zapowiedziano.

Dzięki temu klienci Binance mogą bezpiecznie przechowywać swoje wirtualne aktywa. Na tym jednak nie kończą się zabezpieczenia giełdy – posiada ona również zabezpieczenia anty-phishingowe, listę dopuszczonych portfeli, na które mogą być wykonywane wypłaty z konta, zabezpieczenie hasłem jednorazowym sms, czy zabezpieczenie dwuskładnikowe 2FA. Wszystko to sprawia, że handlując na Binance, można czuć się pewnie

Czy warto? Opinie o Binance?

Moim zdaniem trudno o stabilniejszą, szybciej działającą i bezpieczniejszą giełdę kryptowalut. Binance ma co prawda nieco wyższe, niż niektórzy konkurenci, prowizje, ale rekompensuje to lepszym działaniem i bezprecedensowym poziomem bezpieczeństwa.

Osobiście korzystam z niej od końca 2017 roku i nigdy nie miałem większych problemów z tą giełdą. Przy dobrze zabezpieczonym koncie na kilka wyżej wspomnianych sposobów nie powinniśmy się martwić o nasze środki.

Opinie osób w Internecie czy na niejednym forum również przeważnie są pozytywne. Właściciel Binance jest bardzo „luźnym gościem” w branży krypto i często słucha swoich użytkowników oraz odpowiada im na swoim Twitterze.

Dostęp do mnóstwa różnych altcoinów to według mnie duża zaleta, bo praktycznie żadna inna giełda kryptowalut nie udostępnia tyle różnych altcoinów przy takiej płynności rynku.

Jeszcze wspomnę o zakupie krypto za pomocą karty bankowej Visa lub MasterCard. Jest to nowa opcja, ale moja opinia jest taka, że jest to jak na razie dla nas (Polaków) zbyt droga opcja. Po prosto przepłacamy w taki sposób bardzo dużo przez prowizje.

Taniej jest moim zdaniem kupić BTC na polskiej giełdzie BitBay przelewając złotówki z konta bankowego. Wiadomo, że trzeba trochę dłużej poczekać, ale to nie problem.

Poza tym od niedawna giełda jest również przetłumaczona na język polski co znacznie ułatwia posługiwanie się nią oraz handlowanie.

Kilka definicji (dodatkowych opcji):

Poniżej kilka ważnych definicji czyli dodatkowych opcji, które wprowadziła giełda Binance i które warto znać:

Binance Jersey – możliwość kupna BTC bezpośrednio za EUR lub GBP (niestety brak złotówek). Wymagana jest weryfikacja.

Binance Futures – handel dźwignią na BTC oraz na najpopularniejszych krypto. Oznacza to, że możemy grać na spadki i wzrosty ceny.

Binance Dex – zdecentralizowana giełda Binance czyli możemy handlować naszymi kryptowalutami bez przesyłania ich na giełdę online. Oznacza to, że są w 100{035bb0f3dbe405abd98417bf1988ec05af40c8d23cf6e8c17dcb0d059d85ce50} pod naszą kontrolą. Nie zostaną utracone gdyby był jakiś poważny atak hakerski albo giełda Binance nagle się zwinęła.

Jak zacząć i założyć konto na Binance?

Rejestracja konta na giełdzie jest na tyle prosta, że nie trzeba tutaj żadnego poradnika czy szczegółowej instrukcji.

Jak wspomniałem jest to giełda bez weryfikacji dlatego po przejściu na stronę binance.com/pl/ wystarczy kliknąć w żółty przycisk „Zarejestruj się” w prawym górnym rogu strony.

Następnie wyskoczy okienko z podaniem tylko adresu e-mail oraz wymyśleniu naszego hasła. Później dostajemy tylko wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym. I tyle.

Jeśli masz swoją opinię na temat Binance to podziel się z nią poniżej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *