BitBay – Opinie, Sprawdź Recenzję Giełdy Bitcoin

Moja opinia o BitBay

W dzisiejszym wpisie opiszę trochę giełdę BitBay z której korzystam już od kilku lat i jeśli chodzi o moją opinię to nie mogę na nic narzekać. Nigdy nie miałem problemu z przelaniem PLN na BitBay i sprawne kupienie BTC czy późniejsze ich przesłanie gdzieś indziej.

Bitbay to firma zarejestrowana na Malcie, która jest dosyć przyjazna jeśli chodzi o technologię blockchain. Giełda uciekła z Polski przed niejasnym prawem i uciążliwym KNF.

Jej głównym produktem jest giełda kryptowalut w której handluje się parami z PLN, USD, EUR i GBP. Waluty te można wymieniać w zintegrowanym kantorze wymiany walut. Sama giełda kryptowalut ma wersję podstawową i PRO w języku polskim, angielskim, chińskim i wielu innych.

Po weryfikacji konta możesz doładować konto zwykłym przelewem z konta w dowolnym banku. Za gotówkę możesz następnie kupić kryptowaluty i przenieść je do bezpiecznego portfela lub na inną giełdę, która ma w swojej ofercie inne kryptowaluty i mniej znany altcoiny.

Oczywiście możesz też zostawić zakupione kryptowaluty na BitBay jeśli chciałbyś zająć się handlem na różnych parach kryptowalutowych. Natomiast w pierwszej kolejności polecam Ci wtedy zabezpieczyć konto, przede wszystkim aplikacją Google Authenticator.

Jak założyć konto w BitBay?

1. Przejdź do strony BitBay.net

2. Wybierz „Zarejestruj się”

3. Podaj swój bezpieczny adres e-mail i oświadcz, że przeczytałeś regulamin, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych w kontekście świadczonych usług i procedur zwalczania prania pieniędzy.

Konieczne jest zaznaczenie pierwszych trzech pól. Czwarte dotyczy zgody na wykorzystanie twoich danych do celów reklamowych i kampanii reklamowych BitBay. Na koniec musisz udowodnić, że nie jesteś robotem i kliknąć „zarejestruj się”.

4. Sprawdź wiadomości e-mail i potwierdź rejestrację, klikając link („aktywuj konto”) zawarty w wiadomości od Bitbay.

5. Podaj nazwę konta i stwórz bezpieczne, unikalne hasło, które chroni twoje konto. Najlepiej, jeśli będzie się składać z liter i cyfr, a także znaków specjalnych, takich jak!, @, #, $,{035bb0f3dbe405abd98417bf1988ec05af40c8d23cf6e8c17dcb0d059d85ce50} Itd. istnieje. Wymyśl i wpisz kod bezpieczeństwa. Następnie kliknij „dalej”. 

6. W ostatnim kroku wybierasz obywatelstwo i standardową walutę. Kliknij „UTWÓRZ KONTO”.

7. Teraz możesz zarejestrować się na platformie Bitbay, która jest dostarczana z określonym adresem e-mail lub określonym loginem i hasłem.

8. Pamiętaj, że login i hasło wciąż nie wystarczą, aby chronić saldo Twojego konta przed złodziejami. Czyli to, o czym już wspominałem – najlepszym sposobem ochrony konta na giełdzie kryptowalut jest użycie uwierzytelniania kodu obliczonego kryptograficznie. Jest bezpieczniejszy niż jednorazowe hasła otrzymane SMS-em lub e-mailem.

Bitbay - wygląd, opinia

Weryfikacja konta

Weryfikacja konta przebiega bardzo szybko i sprawnie. Aby do niej przystąpić kliknik „zweryfikuj konto” na górnym żółtym pasku. Dostarcz wszystkie niezbędne dane i wyślij dokumenty.

Po wysłaniu danych pracownik Bitbay sprawdzi poprawność i sprawdzi twoje konto. Po zweryfikowaniu konta możesz w pełni z niego korzystać i dokonywać przelewów oraz handlować kryptowalutami. 

Bitbay – prowizje

Zacznijmy od tego, że założenie konta wymiany kryptowaluty i zarządzanie nim jest bezpłatne i nic nas nie kosztuje. Płacimy głównie prowizje za każdą transakcję kupna lub sprzedaży w kryptowalucie dokonaną na giełdzie oraz za wypłaty z giełdy. Zacznijmy od początku.

Po zarejestrowaniu konta w Bitbay.net musimy je sfinansować, abyśmy mogli zacząć handlować kryptowalutami. Płatności można dokonywać w dowolnej kryptowaluty obsługiwanej przez BitBay.net, tj. Bitcoin BTC Ethereum ETH Litecoin LTC Bitcoin Cash BCC Bitcoin Gold BTG Lisk LSK Gra GRA Dash DASH

NIE zapłacisz prowizji za depozyty kryptowalutowe. Wszystkie te depozyty są obecnie bezpłatne. Płacisz niewielką prowizję za każdą transakcję zakupu lub sprzedaży kryptowaluty na giełdzie Bitbay. 

Na portalu możesz na bieżąco obserwować kurs walut i dzięki temu podejmować racjonalne decyzje o ich kupnie lub sprzedaży. 

Bitbay – opinie

Jakie są opinie na temat Bitbay? Jak w przypadku każdego dużego podmiotu, znajdziemy tutaj pozytywne i negatywne opinie. Istnieje wiele innych dobrych komentarzy użytkowników.

Wydaje się, że pozycja lidera jest zasłużona, często widzimy komentarz, że BitBay jest najlepszą europejską giełdą. Najlepsze cechy giełdy to bardzo dobre wsparcie, bezpieczeństwo funduszy, nowoczesność, brak problemów z wypłatami.

Niepochlebne opinie zwykle odnoszą się do niespełnionych obietnic. BitBay odważnie deklaruje dalsze aktualizacje, zmiany funkcjonalności i wprowadzenie nowych kryptowalut, często podając parzyste daty, a następnie nie przestrzega poczynionych ustaleń.

Użytkownicy pamiętają to i czują się rozczarowani. Na szczęście te „niespełnione obietnice” dotyczą tylko niezrealizowanych ambitnych planów rozwoju giełdy, ale nie dotyczą bieżącej działalności.

Chętnie poczytam wasze opinie na temat BitBay. Jeśli macie jakieś doświadczenia z najpopularniejszą giełdą BTC i krypto w Polsce to śmiało piszcie poniżej 😉

1 Comment

  1. Ja też nigdy nie miałem problemów z Bitbay, niektórzy narzekają ale prawda jest taka, że to obecnie najpewniejsza giełda w Polsce i na świecie gdzie można BTC kupić za PLN’y.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *