Jak wybrać odpowiednią giełdę kryptowalut dla siebie?

Od wielu lat kryptowaluty nieustannie pojawiają się w środkach masowego przekazu czy też wiele osób słyszy o nich w codziennym życiu. Należy wiedzieć, iż z kryptowalutami niezaprzeczalnie związane są giełdy kryptowalut.

Są to integralne części systemu kryptowalut, dzięki którym można bezpiecznie dokonywać transakcji na kryptowalutach. Warto zatem wiedzieć czym dokładnie są giełdy kryptowalut, jakie role pełnią one na rynku i którą z nich warto wybrać.

Czym są giełdy kryptowalut?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, iż kryptowaluty są środkami płatniczymi pod postacią aktywów lub też walut. Z kolei giełda kryptowalut jest nieodzownie związana z samymi kryptowalutami, gdyż stanowi miejsce naturalnej wymiany tokenów oraz kryptowalut pomiędzy poszczególnymi podmiotami. 

Giełdy kryptowalut można porównać na przykład do świata maklerów giełdowych, gdzie nabywają oni akcje oraz dokonują inwestycji czy też tradycyjnego kantoru wymiany walut – giełda tutaj również istnieje, jednak wymiana walut ma określoną formę fizyczną.

W tym artykule nie będę pisał na temat konkretnych giełd, dlatego jeśli chcesz przeczytać opis oraz opinie o polskiej giełdzie kryptowalut to przeczytaj ten wpis – BitBay – Opinie.

Jaką rolę pełni giełda na rynku kryptowalut?

Giełdy kryptowalut pełnią niezwykle istotną rolę dla każdego inwestora na rynku kryptowalut. Przede wszystkim rolą giełdy kryptowalut jest umożliwienie każdemu użytkownikowi giełdy kupna oraz sprzedaży kryptowalut w tym samym czasie i na takich samych zasadach.

Warto przy tym dodać, iż giełdy kryptowalut charakteryzuje przede wszystkim podgląd oferty kupna oraz sprzedaży wybranej kryptowaluty.

Dzięki temu zarówno strona kupująca jak i sprzedająca może obserwować ile jest ofert i po jakiej cenie sprzedawane lub kupowane są wybrane kryptowaluty.

To z kolei ułatwia podejmowania strategicznych decyzji, uczy pracy pod presją czasu ,ale przede wszystkim sprawia, iż każdy ma równy dostęp do wszelkiego rodzaju transakcji na giełdzie kryptowalut. 

Dodatkowo obecnie w wyniku sporej rywalizacji pomiędzy podmiotami na rynkach kryptowalut oferują one coraz większe możliwości oraz bardziej atrakcyjne oferty dotyczące handlu kryptowalutami.

Dla przykładu można uzyskać dostęp do nowych tokenów czy też kryptowalut oraz coraz bardziej popularnych ostatnimi czasy IEO. Jest to rodzaj zbiórki, która jest bardzo podobna do standardowego ICO i odbywa się wyłącznie na platformie giełdy. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze giełdy?

Wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut nie należy do prostych zadań. Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić koszty korzystania z wybranej platformy czy też giełdy. W dodatku dobrze jest również zweryfikować takie kwestie jak:

  • wysokość pobieranej przez platformę prowizji;
  • wolumen (liczba) transakcji w jednym momencie;
  • sposób rejestracji na daną transakcję – im wyższy, tym większa szansa na dokonanie korzystnej transakcji;
  • poziom bezpieczeństwa – im wyższy, tym większa pewność, iż wszystkie transakcje wybranych użytkowników są chronione.

Dodatkowo warto równie sprawdzić, czy podmioty zarządzające wybraną giełdą są jawne i czy można je łatwo wyszukać.

Takie osoby powinny być łatwo dostępne w mediach społecznościowych. W przeciwnym razie można narazić się na spore problemy np. włamanie hakerów, które jeszcze się niekiedy zdarzają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *