Jakie są sposoby inwestowania online?

Sposoby inwestowania

W obecnych czasach trudno o stabilność zawodową. Rynek pracy potrafi z dnia na dzień przynieść niespodzianki (niestety, na ogół nieprzyjemne).

Właśnie dlatego, każdemu z nas zależy na niezależności finansowej. Chcemy mieć zabezpieczenie na wypadek braku stałego dochodu z wykonywanej pracy.

Oczywiście możemy próbować odkładać oszczędności na konto, ale to o wiele za mało, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę inflację. Aby zarobione pieniądze przynosiły nam zysk, powinny same na nas pracować. Jak możemy zacząć inwestowanie online?

W co możemy inwestować?

Możliwości jest całkiem sporo i wcale nie muszą być to waluty, które niestety nie są zbyt stabilne. Niezłym rozwiązaniem są papiery wartościowo (akcje lub obligacje).

W grę wchodzą także fundusze inwestycyjne, popularny jest rynek FOREX, giełdy towarowe lub kryptowaluty i sporo innych. Musimy pamiętać, że choć praktycznie wszystkie te instrumenty mają wyższą stopę zwroty niż konto oszczędnościowe, musimy liczyć się także ze zwiększonym ryzykiem, które jest zmienne i zależy od wielu czynników.

Obecnie, wszystkie tego typu transakcje (otwarcia, jak i zamknięcia) możemy wykonać online.

Warto też zastanowić się nad programami inwestycyjnymi typu Coinfinesse Group. Tego typu firmy są obecnie bardzo popularne w sieci i sporo osób w nie inwestuje, choć trzeba mieć świadomość, że są bardzo ryzykowne.

Opisywałem ostatnio właśnie tą firmę, więc nie będę jej tutaj opisywać. Wejdź na artykuł Coinfinesse – Opinie i przeczytaj go dokładnie na czym to wszystko polega.

Ile pieniędzy warto zainwestować na początek?

Abyśmy mogli stworzyć nasz portfel inwestycyjny musimy odpowiedzieć sobie najpierw na kilka podstawowych pytań:

  • Na jakie ryzyko jesteśmy gotowi?
  • Co chcemy osiągnąć i w jak długim czasie?
  • Ile czasu dziennie jesteśmy w stanie poświęcić na inwestowanie?
  • Czy dysponujemy zabezpieczeniem finansowym na minimum pół roku?

Czym w ogóle jest portfel inwestycyjny? To suma środków, które inwestujemy z dużym ryzykiem, ale także większym zyskiem (np. akcje) oraz tych, które inwestujemy praktycznie bez ryzyka lub z ryzykiem niewielkim (np. konto oszczędnościowe, fundusz inwestycyjny).

Jeśli już zdecydowaliśmy, jakim portfelem inwestycyjnym dysponujemy, warto zastanowić się nad strategią działania. Im mniej czasu poświęcamy na inwestowanie, tym lepiej sprawdzą się strategie długoterminowe. Dla tych, którzy traktują zajęcie poważnie, jako swój „etat”, lepszym rozwiązaniem będą strategie krótkoterminowe.

Kilka ważnych zasad, o których warto pamiętać

Bez względu na to, w co chcemy inwestować warto wskazać na kilka zasad, które są uniwersalne dla każdego instrumentu inwestycyjnego i bez względu na kanał inwestycji (online lub standardowy)

Po pierwsze, nigdy nie wchodźmy w inwestycję, jeżeli nie mamy już gotowego planu wycofania się. Jeżeli nie do końca wiemy, jak i kiedy odzyskamy zainwestowane pieniądze, lepiej omijajmy szerokim łukiem taką transakcję.

Podobnie przedstawia się kwestia inwestycji w dobra unikalne, jak drogie alkohole, rzadkie dzieła sztuki lub broń biała. To dosyć hermetyczne rynki zbytu i trudno liczyć na płynność takich inwestycji.

Warto także wybrać kilka instrumentów inwestycyjnych i się ich trzymać. Nie rozpraszajmy za bardzo naszego portfela inwestycyjnego, bo w konsekwencji zyski będą albo bardzo niewielkie albo odroczone w czasie (lub oba).

Wszystkie metody inwestowania, jeżeli są realizowane konsekwentnie i w oparciu o zaplanowaną strategię. Dzięki takiej metodzie lokowania kapitału nasze zyski będą znacznie bardziej progresywne. Inwestycje online to fascynujący świat i warto zacząć go odkrywać w poszukiwaniu swojej niezależności finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *